Proteco frézka srovnávací a tloušťkovací kombinovaná 400V (1 krabice) 51.01-STF-250-400

Vaše cena
23795,- 19665,- Kč bez DPH
Běžná cena
25520,-
Cena v EUR
909,59 € s DPH
 
VýrobceProteco
Záruka24
EAN8591084510049
JednotkaKs
Katalogové č.51.01-STF-250-400
DostupnostSkladem u dodavatele
Proteco frézka srovnávací a tloušťkovací kombinovaná 400V (1 krabice) 51.01-STF-250-400
 

BAŤACZ je smluvní autorizovaný prodejce nářadí PROTECO Srovnávací a tloušťkovací frézka slouží ke kvalitnímu a finálnímu opracování měkkého i tvrdého dřeva. Umožňuje obrábět prkna, trámy, hranoly, palubky, latě a další dřevěné tvary a materiály do šíře 250mm. Díky svému skvělému zpracování a mohutné konstrukci, jež je vyváženou kombinací oceli a litiny, si hoblovka s protahem 250mm, jak je někdy nazývána, získala místo a prestiž v celé řadě dílen, garáží a jiných prostorech našich zákazníků.

Srovnávací a tloušťkovací frézka je osazena výkonným 3 fázovým asynchronním motorem s měděným vinutím, který přes 2 klínové řemeny pohání nožový hřídel a následně i převodovku tloušťkování. Nožový hřídel o průměru 75mm
je osazen 3 přebrousitelnými noži o délce 250mm z HSS materiálu pro maximální kvalitu povrchu, zároveň je uložen ve dvouřadých kuličkových ložiscích pro eliminaci axiálních vůlí v ocelových pouzdrech, upevněných k litinovým bočnicím. Pohon tloušťkování je zajištěn pomocí třecího převodu pogumovaného kola vůči nožovému hřídeli a následně primárním a sekundárním řetězovým převodem na podávací válce.

Režim srovnávání, neboli hoblovka, je proces, kdy je materiál tlačen po vrchních stolech z broušené litiny proti nožovému hřídeli. K tomuto účelu je možné využít opěrné pravítko pro práci pod úhlem, které je součástí balení.
Změna třísky úběru se provádí zvýšením či snížením výšky stolu srovnávání, pomocí ručního kola. Ideální hodnotou pro maximální kvalitu povrchu je 1,5mm.

Pouhým odklopením stolů srovnávačky a překlopením odsávací hubice se aktivuje režim tloušťkování. Jedná se o proces, kdy je materiál automaticky obráběn a posouván podávacími válci. Změna třísky úběru se provádí
zvýšením či snížením výšky stolu tloušťkování, pomocí ručního kola. Ideální hodnotou pro maximální kvalitu povrchu je 1,5mm.

Srovnávací a tloušťkovací frézka je vybavena elektromagnetickým vypínačem s protiprachovou úpravou i funkcí STOP tlačítko a dalšími prvky, zajišťující maximální bezpečnost a komfort obsluhy. Připojení srovnávací a
tloušťkovací frézky k síti se provádí pomocí 16 A 5-pólové vidlice k zásuvce umístěné na stroji, sled fází a tím i správný směr otáčení lze změnit pouhým přetočením 2 pólů v zásuvce pomocí plochého šroubováku.

Obsah balení: srovnávací a tloušťkovací frézka
kryt nožového hřídele
opěrné pravítko
4ks seřiditelných nožiček
 
 

Položky označené Povinné položky jsou povinné.

 
 
nářadí - nástroje - měřidla - žebříky
Podrobné hledání Zahrada, nářadí - BAŤACZ
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner