Nature7 xylitol cukr, 500g jemná krupice 570005

Vaše cena
177,- 146,- Kč bez DPH
Cena v EUR
6,65 € s DPH
 
VýrobceNature7
Záruka24
EAN5999026351522
JednotkaKs
Katalogové č.570005_madalbal
DostupnostSkladem u dodavatele
Nature7 xylitol cukr, 500g jemná krupice 570005
 

Charakteristika:
Xylitol je 100% čistý, bílý krystalický prášek, který vypadá a chutná jako cukr. Je naprosto bez pachuti.
Získává se přírodním způsobem z vláken stromové kůry. Proto se mu říká dřevný, nebo také březový cukr. Následně se usuší a pomele. Neobsahuje žádné kukuřičné bílkoviny ani jiné alergeny. Po zpracování je xylitol bílý krystalický prášek, který má čistou, sladkou chuť a stejnou sladivost jako řepný cukr. Xylitol se v menším množství přirozeně vyskytuje také v ovoci a zelenině.
Xylitol je sladidlo obsahující o třetinu méně kalorií v porovnání se sacharózou. V potravinářství se využívá nejen jako sladidlo, ale plní také funkci stabilizátoru, zvlhčovadla nebo plnidla. Vytváří chladivý pocit v ústech a nezpůsobuje zubní kaz, proto se využívá například při výrobě žvýkaček, cukrovinek, zmrzlin, pastilek nebo zubních past.

Xylitol je přátelský k zubům. Není potravou pro ústní bakterie, takže se při konzumaci xylitolu nevytváří kyselina a v ústech zůstává stabilní pH.

Konzumace cukru a výrobků s cukrem tvoří významný podíl přijímaných kalorií a poskytuje tělu tzv. prázdné kalorie – kalorie bez nutriční hodnoty. Xylitol má velmi nízký glykemický index, proto je vhodný pro diabetiky. Jeho použití na slazení přispívá k udržení stabilní hladiny cukru v krvi. Xylitol má o 40% méně kalorií než cukr, tím pomáhá zmenšovat příjem kalorií a ulehčuje udržení nebo snižování váhy.

Xylitol se používá jako běžný cukr, kromě přípravy pokrmů z kynutého těsta. Xylitol není potravou pro kvasinky, takže těsto nevykyne.

Hlavní přednosti:
-kvalitní březové sladidlo
-nízký glykemický index
-neškodí zubům
-vhodný pro diabetiky
-má o 40% méně kalorií než běžný cukr
-100% přírodní sladidlo

Hlavní technické parametry:
hlavní texty:hlavní název promo:xylitol cukr, 500g
balení:500g jemná krupice
 
 

Položky označené Povinné položky jsou povinné.

 
 
nářadí - nástroje - měřidla - žebříky
Podrobné hledání Zahrada, nářadí - BAŤACZ
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner