Kotel Jakos ETKA LS 31

Vaše cena
31888,- 26354,- Kč bez DPH
Běžná cena
32000,-
Cena v EUR
1184,77 € s DPH
 
VýrobceNeuvedeno
Záruka24
EAN
JednotkaKs
Katalogové č.etka_ls
DostupnostVíc než týden
Kotel Jakos ETKA LS 31
 

Ocelový teplovodní kotel 4.třída ETKA LS je zdrojem tepla vhodným pro vytápění bytů, rodinných domů, provozoven a podobných objektů s tepelnou ztrátou 30 kW. Shodný připojením jako předešlé modely LS.
Otopný systém může být s otevřenou nebo tlakovou expanzní nádobou, samotížným nebo nuceným oběhem otopné vody, s maximálním přetlakem 200 kPa ( tj. 20m vodního sloupce ).
Předepsané palivo je hnědé uhlí zrnitosti ořech 2.

Popis kotle

Kotel je svařen z ocelových plechů. Ve spodní části je kotel rozdělen příčně vertikálně na násypnou šachtu s ohništěm a odhořívací prostor.
Teplosměnná plocha je převážně uložena v horní části kotle a je vytvořena tahy obdélníkového průřezu dělenými zatápěcí klapkou a horizontálními přepážkami.
Ohniště je vybaveno dvěma rošty, z nichž jeden je pohyblivý a umožňuje odpopelňování a vypouštění škváry. Primární vzduch je přiváděn přes dusivku
v popelníkových dvířkách spojenou s tepelným regulátorem pro samočinnou regulaci výkonu. Sekundární vzduch je přiváděn přes přikládací dvířka.
Teplosměnná plocha a násypná šachta je přístupná uzavíratelnými dvířky na čelní ploše kotle. Za přikládacími dvířky je výklopná násypka , která slouží k snadnějšímu násypu paliva.
Horní část kotle tvoří výměník tepla. Vstup a výstup vody z kotle je proveden vývody o průměru 2 1/2" s přírubami. Kouřovod je v ose kotle na zadní stěně a je opatřen odtahovou klapkou.
Kotlové těleso je zvenčí oplášťováno odnímatelnými kryty s barevnou povrchovou úpravou, v nichž je uložena tepelná izolace z minerální plsti. Tvar násypné šachty umožňuje plynulé sesouvání paliva.
Umístění výhřevné plochy v horní části kotle příznivě ovlivňuje jeho životnost. Stoupající směr odtahu spalin snižuje nárok na tah komína.
Čistící otvor v přední části kotle umožňuje snadné a hygienické čištění výhřevné plochy. V dolním průduchu výměníku tepla za čistícími dvířky je uložen viřič spalin , který zvyšuje ekonomiku provozu kotle.
Kotel je standardně vybaven vestavěným zařízením pro odvod přebytečného tepla - vodním výměníkem instalovaným do vodního objemu kotle. Připojovací návarky jsou
vyústěny v horní části zadní stěny kotle.

Technické údaje

Jmenovitý výkon :30 kW
Účinnost při topení předepsaným palivem: 82 %
Spotřeba paliva při jm.výkonu,hnědé uhlí:6,53 kg/h
-ořech 2, výhřevnost 23,18 MJ/kg
Obsah vody v palivu: 21,91 %
Doba hoření při jmenovitém výkonu:4 h
Provozní tah: 22 Pa
Hydraulická ztráta kotle m: 1,2 mbar
Teplota spalin při max. výkonu: 242 °C
Nejnižší vstupní teplota vody do kotle: 56 °C
Přetlak pro poj. ventil s exp. Nádobou: 1,8 bar
Výška: 1202 mm
Šířka kotle vč. krytu: 535 mm
Hloubka: 778 mm
Vstupní a výstupní příruba: 2 1/2" DN
Výška výstupní příruby: 1112 mm
Výška vstupní příruby: 190 mm
Výška kouřového hrdla: 977 mm
Průměr kouřového hrdla: 160 mm
Max. provozní přetlak: 200 KPa
Vodní obsah kotle: 61 dm3
 
 

Položky označené Povinné položky jsou povinné.

 
 
nářadí - nástroje - měřidla - žebříky
Podrobné hledání Zahrada, nářadí - BAŤACZ
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner
  • Partner